Par partiju

Dibināšana

Politiskā partija (tolaik - politiskā organizācija) "Latvijai un Ventspilij" dibināta 1994.gada 10.martā Ventspilī. Pirmajā kopsapulce, kuru sasauca 32 dalībnieki, tika apstiprināti organizācijas statūti un programma, kā arī valdes locekļi Edīte Didrihsone, Elvīra Salmiņa un Andrejs Zalāns pilnvaroti parakstīt organizācijas statūtus, programmu un pieteikumu par politiskās organizācijas "Latvijai un Ventspilij" reģistrācijai Latvijas Republikas Tieslietu ministrijā.

Darbības mērķi

Politiskās partijas "Latvijai un Ventspilij" darbības pamatmērķi ir:

  • Latvijas valstiskās neatkarības stiprināšana;
  • pilsoniskas sabiedrības veidošana;
  • valsts stiprināšana un pašvaldību lomas palielināšana ekonomisko un sociālo jautājumu risināšanā;
  • Latvijas Republikas un Ventspils pilsētas ekonomiskās attīstības savstarpējo interešu sabalansēšana;
  • saskaņas veicināšana starp dažādām iedzīvotāju grupām.

 Biedri

Politiskās partijas "Latvijai un Ventspilij" biedru rindās šobrīd darbojas 280 biedri, kuri ikdienā strādā visdažādākajās sfērās - kultūrā, izglītībā, uzņēmējdarbībā, medicīnā u.c.

 

Politiskā darbība

1994. un 1997. gada pašvaldību vēlēšanas

1994. gada 29. maijā un 1997. gada 9. martā notikušajās pašvaldību vēlēšanās politiskā partija "Latvijai un Ventspilij" ieguva visas deputātu vietas Ventspils pilsētas domē.

 

2001. gada pašvaldību vēlēšanas

2001. gada 11. marta pašvaldību vēlēšanās piedalījās četru partiju saraksti. Politiskā partija "Latvijai un Ventspilij" Ventspils pilsētas domē ieguva desmit vietas no vienpadsmit.

 

2005. gada pašvaldību vēlēšanas

2005. gada 12. marta pašvaldību vēlēšanās piedalījās sešu partiju saraksti. No 13 Ventspils pilsētas domes deputātu vietām politiskā partija "Latvijai un Ventspilij" ieguva 10. Par Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāju atkārtoti tika ievēlēts politiskās partijas "Latvijai un Ventspilij" valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs. Tāpat par priekšsēdētāja 1. vietnieku atkārtoti ievēlēts Jānis Vītoliņš, bet priekšsēdētāja vietnieka amats atkārtoti uzticēts Guntim Blumbergam.

 

2006. gada 9. Saeimas vēlēšanas

2006. gadā politiskā partija "Latvijai un Ventspilij" pieņēma lēmumu kopā ar Zaļo un zemnieku savienību startēt 9. Saeimas vēlēšanās. 2006. gada rudenī Ventspils pilsētas domes deputāti, politiskās partijas "Latvijai un Ventspilij" pārstāvji Guntis Blumbergs un Gundars Daudze ievēlēti 9. Saeimā. Viņu vietā Ventspils pilsētas domes deputāta statusu ieguva politiskās partijas "Latvijai un Ventspilij" pārstāvji Aigo Gūtmanis un Ingrīda Štrumfa.

 Nepilnu gadu pēc Saeimas vēlēšanām - 2007. gada 24. septembrī - politiskās partijas "Latvijai un Ventspilij" pārstāvi Gundaru Daudzi ievēlēja par Saeimas priekšsēdētāju. 

 

2009. gada pašvaldību vēlēšanas

2009. gada 6. jūnija pašvaldību vēlēšanās piedalījās deviņu partiju un partiju apvienību saraksti. No 13 Ventspils pilsētas domes deputātu vietām politiskā partija "Latvijai un Ventspilij" ieguva 8. No "Latvijai un Ventspilij" domē šajā sasaukumā strādā Aivars Lembergs, Jānis Vītoliņš, Guntis Blumbergs, Didzis Ošenieks, Ilze Buņķe, Jānis Vucāns, Dainis Gīlis un Aigo Gūtmanis.

 

2010. gada 10. Saeimas vēlēšanas

2010.gada 8.jūnijā politiskās partijas "Latvijai un Ventspilij" sapulcē partijas biedri nolēma tāpat kā 9.Saeimas vēlēšanās arī 10.Saeimas vēlēšanās startēt kopā ar Zaļo un zemnieku savienību.

2010.gada 7.jūlijā Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde nolēma apvienības premjera amatam izvirzīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāju, partijas "Latvijai un Ventspilij" valdes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu.

2010.gada 14.jūlijā politiskā partija "Latvijai un Ventspilij" parakstīja sadarbības līgumu ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), kurā vienojās par kopīgi veidotu valsts politiku, kā arī valsts un pašvaldību uzdevumiem. Abas partijas, parakstot vienošanos, pauda uzskatu, ka visas valsts iedzīvotāju labklājības pamats ir ilgtspējīga attīstība.

2010.gada 2.oktobrī notikušajās vēlēšanās par 10.Saeimas deputātiem tika ievēlēti Gundars Daudze, Dana Reizniece un Jānis Vucāns.

Gundars Daudze tika ievēlēts par Saeimas priekšsēdētājas biedru un Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāju, kā arī darbojās Saeimas Juridiskajā komisijā. 2011.gada jūlijā Gundars Daudze nolika deputāta mandātu saistībā ar kļūšanu par Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa kancelejas vadītāju.

Dana Reizniece-Ozola darbojas Saeimas Eiropas lietu komisijā un Juridiskajā komisijā, kā arī ir Satiksmes ministrijas parlamentārā sekretāre, nodrošinot saikni starp parlamentu un Satiksmes ministriju likumdošanas jautājumos.

Jānis Vucāns ievēlēts par Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vadītāja vietnieku un darbosies arī Eiropas lietu komisijā. No 2010.gada jūlija ir Saeimas priekšsēdētājas biedrs.

 

2011. gada ārkārtas 11. Saeimas vēlēšanas

2011.gada 29.jūlijā politiskās partijas "Latvijai un Ventspilij" biedri kopsapulcē lēma par labu sadarbības turpināšanai ar Zaļo un zemnieku savienību arī turpmāk, startējot 11.Saeimas ārkārtas vēlēšanās. Startam 11.Saeimas vēlēšanās dažādos vēlēšanu apgabalos izvirzīja 7 partijas biedrus. Partijas valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs bija Zaļo un zemnieku savienības premjera amata kandidāts.

2011.gada 17.septembrī notikušajās vēlēšanās par 11.Saeimas deputātiem tika ievēlēti Dana Reizniece-Ozola un Jānis Vucāns.

Dana Reizniece-Ozola darbojas Eiropas lietu un Juridiskajā komisijā, kā arī Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Nacionālā attīstības plāna izstrādes un ieviešanas uzraudzības apakškomisija.

Jānis Vucāns ievēlēts par Saeimas sekretāra biedru. Darbojas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā, Saimnieciskajā komisijā un Pieprasījumu komisijā, kā arī Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Nodokļu politikas apakškomisijā, Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijā un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Valstiskās audzināšanas apakškomisijā.

 

2013. gada 13. martā politiskās partijas „Latvijai un Ventspilij” biedru kopsapulcē partijas biedri pārvēlēja partijas valdi. Partijas biedri par partijas valdes locekļiem ievēlēja 16 partijas biedrus – Aivaru Lembergu, Jāni Vītoliņu, Gunti Blumbergu, Didzi Ošenieku, Daini Gīli, Aigo Gūtmani, Ilzi Buņķi, Edīti Didrihsoni, Kristīni Krasovsku, Jāni Vucānu, Dana Reiznieci-Ozolu, Imantu Sarmuli, Uldi Boitmani, Veru Šengeliju, Kristianu Jaceviču un Kristīni Vāgneri.

Tāpat 2013.gada 13.martā politiskās partijas „Latvijai un Ventspilij” biedru kopsapulcē par partijas valdes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēja ilggadējo Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu.

2013.gada 13.martā politiskās partijas „Latvijai un Ventspilij” valdes locekļi no sava vidus par partijas valdes priekšsēdētāja 1.vietnieku ievēlēja Gunti Blumbergu, bet par partijas valdes priekšsēdētāja vietniekiem – Jāni Vītoliņu un Kristīni Krasovsku.

 

2013. gada pašvaldību vēlēšanas

2013. gada 1. jūnija pašvaldību vēlēšanās piedalījās sešu partiju un partiju apvienību saraksti. No 13 Ventspils pilsētas domes deputātu vietām politiskā partija "Latvijai un Ventspilij" ieguva 9, palielinot šajā sasaukumā savu pārstāvību domē par vienu deputātu. No "Latvijai un Ventspilij" domē šajā sasaukumā strādā Aivars Lembergs, Jānis Vītoliņš, Guntis Blumbergs, Didzis Ošenieks, Ilze Buņķe, Dainis Gīlis, Aigo Gūtmanis, Andris Grigalis un Aldis Slavinskis.

 

2017. gada 15. martā politiskās partijas „Latvijai un Ventspilij” biedru kopsapulcē partijas biedri pārvēlēja partijas valdi. Partijas biedri par partijas valdes locekļiem ievēlēja 16 partijas biedrus – Aivaru Lembergu, Jāni Vītoliņu, Gunti Blumbergu, Didzi Ošenieku, Daini Gīli, Aigo Gūtmani, Ilzi Buņķi, Gundaru Daudzi, Kristīni Lembergu, Jāni Vucānu, Dana Reiznieci-Ozolu, Imantu Sarmuli, Uldi Boitmani, Veru Šengeliju, Kristianu Jaceviču un Kristīni Vāgneri.

Tāpat 2017.gada 15.martā politiskās partijas „Latvijai un Ventspilij” biedru kopsapulcē par partijas valdes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēja ilggadējo Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu.

Politiskās partijas „Latvijai un Ventspilij” valdes locekļi no sava vidus par partijas valdes priekšsēdētāja vietniekiem ievēlēja Jāni Vītoliņu, Gunti Blumbergu un Kristīni Lembergu.