Padarītais

Lembergs: Piecu miljonu eiro budžeta naudas novirzīšana Ventspils projektiem ir arī valsts interesēs

23.11.2016

Valdības atbalstītie deputātu priekšlikumi trim ar Ventspili saistītiem projektiem, novirzot tiem teju piecus miljonus eiro, ir nozīmīgi gan no ventspilnieku, gan visas valsts viedokļa - savā iknedēļas preses konferencē pauda Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Pēc Ventspils mēra teiktā, viņa nelabvēļi uz šo ziņu reaģēja tā, it kā naudas saņēmējs būtu pats Lembergs: "Naids ir tik liels, ka viņi vairs nesaprot, kādiem mērķiem tas virzīts un ko tas dos Latvijas valstij."

1 877 561 eiro plānots novirzīt Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra attīstības projektam.  Irbenes radioastronomijas centrs ir valstij ļoti nozīmīga zinātniskā institūcija, kas veic pētījumus un ir iesaistījusies starptautiskajā radioastronomijas tīklā.

"Viņiem jāturpina modernizācija. Nevar bāzēties uz to, ko radīja padomju armija 1960.gadu sākumā. Lai arī tur ir daudz kas nomainīts, sākot ar datu apstrādi un pārraides sistēmu, un arī tas lokators ir daudz ātrāks, bet šobrīd radioastronomija un tās infrastruktūra ir būtiski attīstījusies," skaidroja Lembergs, norādot, ka arī Ventspils Starptautiskajam radioastronomijas centram jāseko jaunākajām tendencēm radioastronomijas nozarē.

Lembergs aizstāvēja vēl 1,55 miljonu eiro novirzīšanu Ventspils Mūzikas vidusskolai, kā valsts mācību iestādei: "Tur ir jāpērk iekārtas, ir iepirkums un kaut kāds sadārdzinājums. Šie jautājumi ir jārisina. Kāpēc lai es nerūpētos par valsts mūzikas vidusskolu, kas atrodas Ventspilī? Kas tad rūpēsies? Kas tur slikts? Kāds man personīgi no tā labums? Es tur nemācīšos ne dziedāt, ne diriģēt, ne flautu spēlēt."

Savukārt Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iniciatīvā "Sports" Ventspilij plānots novirzīt 1,55 miljonus eiro. Šie līdzekļi nepieciešami jaunam peldbaseinam, jo Ventspilī ir tikai viens peldbaseins, un tas neatbilst pilsētas vajadzībām.

"Valmiera ir turpat pusotru reizi mazāka nekā Ventspils - viņiem ir viens baseins, un viens tiek būvēts. Daugavpilī ir seši baseini. Ventspilī ir pie 6.vidusskolas četru celiņu baseins. Tas ir skolas baseins un pilnīgi neatbilst tām vajadzībām, kādas šobrīd ir Ventspilij, un līdz ar to Ventspilī ir vajadzīgs, pēc manām domām, viens astoņu celiņu 25 metru baseins, arī tribīnes," paziņoja Lembergs. Pilsētas vienīgajā baseinā sacensību laikā trūkst sēdvietu, bet ģērbtuves piemērotas drīzāk skolas baseinam, nevis visas pilsētas sporta infrastruktūras objektam.

"Ieguvēji būs ventspilnieki un novada iedzīvotāji, un arī visas Latvijas sports, jo tas būs labs baseins, kur varēs notikt arī sporta nometnes un sacensības," ieceri skaidroja Lembergs.

Jau ziņots, ka no 180 miljonus eiro vērtiem deputātu priekšlikumiem nākamā gada budžetā Ministru kabinets atbalstīja deviņus Saeimas deputātu priekšlikumus 2017.gada budžetā par 9 127 561 eiro IZM un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības iniciatīvām.