Mūsu sabiedrotie - ZZS

Politiskās partijas "Latvijai un Ventspilij" sadarbības partneri ir apvienība "Zaļo un Zemnieku savienība".

Zaļo un zemnieku savienība izveidota 2002. gadā, kad Latvijas Zaļā partija un Latvijas Zemnieku savienība nolēma izveidot kopīgu sarakstu 8. Saeimas vēlēšanās ar Latvijas Zemnieku savienību.

2006. gadā Zaļo un zemnieku savienība noslēdza sadarbības līgumu ar politisko partiju "Latvijai un Ventspilij", kas paredzēja kopīga vēlēšanu saraksta veidošanu 9. Saeimas vēlēšanām. 9. Saeimas vēlēšanas Zaļo un Zemnieku savienības sarakstam bija veiksmīgas - ZZS frakcija bija otra lielākā aiz Tautas partijas frakcijas - 18 deputātu, to skaitā divi partijas "Latvijai un Ventspilij" pārstāvji - Guntis Blumbergs un Gundars Daudze.

2010.gada 14.jūlijā Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) parakstīja sadarbības līgumu ar partiju "Latvijai un Ventspilij", kurā vienojās par kopīgi veidotu valsts politiku, kā arī valsts un pašvaldību uzdevumiem. Abas partijas, parakstot vienošanos, pauda uzskatu, ka visas valsts iedzīvotāju labklājības pamats ir ilgtspējīga attīstība.

Vienošanās paredz, ka arvien lielāka nozīme lēmumu pieņemšanā būtu jāpiešķir pašvaldībām un jāveicina valsts un pašvaldību sadarbība, jāpaaugstina valsts enerģētiskā drošība, jāpastiprina cīņa pret valsts iestāžu politizāciju un šo resursu izmantošanu partiju politisko mērķu sasniegšanā. Šādas izpausmes, pēc abu partiju domām, īpaši nav pieļaujamas prokuratūrā, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā un Satversmes aizsardzības birojā.


Abu partiju parakstītais līgums arī paredz turpināt integrāciju Eiropas Savienībā un to, ka aktīvi jāsāk Latvijas integrācija NATO militāri rūpnieciskajā kompleksā.


Līgumu parakstīja ZZS priekšsēdētājs Raimonds Vējonis, kurš vienlaikus ir arī Latvijas Zaļās partijas līdzpriekšsēdētājs, Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs Augusts Brigmanis un partijas "Latvijai un Ventspilij" priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

2010.gada 2. oktobrī notikušajās 10.Saeimas vēlēšanās Zaļo un zemnieku savienība, ar kuru kopā vēlēšanās startēja arī partija "Latvijai un Ventspilij, ieguva 19,52% balsu jeb 22 deputātu vietas 10.Saeimā. Vislielāko atbalstu  Zaļo un zemnieku savienība saņēma Kurzemē, kur tā pat apsteidza vēlēšanu uzvarētāju "Vienotību" un ar 32,78% balsu ierindojās pirmajā vietā.


No Kurzemes vēlēšanu apgabala ievēlēto piecu ZZS pārstāvju vidū bija trīs ventspilnieki, partijas "Latvijai un Ventspilij" pārstāvji - Gundars Daudze, Dana Reizniece - Ozola un Jānis Vucāns.

2011.gadā pēc referenduma, kurā Latvijas pilsoņi nobalsoja par 10. Saeimas atlaišanu, Zaļo un zemnieku savienība kopā ar sadarbības partneriem, tostarp partiju "Latvijai un Ventspilij", startēja 11. Saeimas vēlēšanās, iegūstot 13 vietas parlamenta.

Vairāk informācijas par mūsu sadarbības partneriem - Zaļo un zemnieku savienības mājas lapā www.zzs.lv .