Valde

Aivars Lembergs

  • Aivars Lembergs dzimis 1953. gada 26. septembrī Jēkabpilī.
  • 1977. gadā pabeidzis Latvijas Valsts universitātes Ekonomikas fakultāti, iegūstot ekonomista kvalifikāciju. No 1988. gada ir Ventspils pašvaldības vadītājs.
  • Kopš 1994. gada ir Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs un Basketbola kluba "Ventspils" prezidents. Ir arī biedrības "Ventspils attīstības aģentūra" valdes priekšsēdētājs un Latvijas Olimpiskās komitejas izpildkomitejas loceklis.
  • Būtiskākās kompetences: Latvijas un Ventspils attīstība, politiskais ietvars, tautsaimniecība, budžets, finanses, nodokļu politika.

Apbalvots ar III šķiras Triju Zvaigžņu ordeni (2000.g.) un 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi. 1998. gada 28. septembrī piešķirts Latvijas Universitātes goda biedra nosaukums. 1999. gada februārī piešķirts III Starptautiskā konkursa "Gada cilvēks transportā - 1998" laureāta nosaukums. 2005. gadā saņēmis LR Naturalizācijas pārvaldes Atzinības rakstu par sabiedrības integrācijas procesa veicināšanu un pilsonības iegūšanas sekmēšanu, kā arī LR Kultūras ministrijas gada prēmijas par lielu ieguldījumu bibliotēkas darba attīstībā un pilsētas kultūrvidē un lielu ieguldījumu muzeju nozarē. 2007. gadā saņēmis Ventspils pilsētas domes Lielo balvu.

Partijas „Latvijai un Ventspilij” valdes priekšsēdētājs

 

Ventspils pilsētas domes deputāts

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs

 

Finanšu komitejas priekšsēdētājs

Pilsētas attīstības jautājumu komitejas priekšsēdētājs

 

Pilsētas attīstības komisijas priekšsēdētājs

Ekonomikas un budžeta komisijas priekšsēdētājs

Apbalvošanas komisijas priekšsēdētājs

Uzņēmējdarbības veicināšanas komisijas priešsēdētājs

Mārketinga padomes priekšsēdētājs

Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs


Precējies, sieva Kristīne. Dēls Arturs. Vecākais dēls Anrijs ir uzņēmējs, meita Līga strādā par juristi. Ir trīs mazmeitas.