Ziņas

 • J.Vucāns: izglītība un darba tirgus - prioritāte Latvijai kā Baltijas jūras parlamentārās konferences prezidējošajai valstij

  Izglītība un sasaiste starp darba tirgu ir viens no svarīgākajiem jautājumiem, kam Latvija kā Baltijas jūras parlamentārās konferences (BJPK) prezidējošā valsts pievērsīs pastiprinātu uzmanību, piektdien, 6.novembrī, uzsvēra BJPK prezidents, Baltijas Asamblejas (BA) Latvijas delegācijas vadītājs Jānis Vucāns.

 • Ir panākti Ventspilij pieņemami komprimisi ar IZM par skolēnu skaitu viduskolās

  Visu šo gadu aktīvi kritizējām Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādāto pedagogu darba samaksas jauno piedāvāto sistēmu un arī virkni Ministru Kabineta dokumentu, kuri parādījās pēdējā mēneša laikā, kas ir sagatavoti saistībā ar to, kas zināms un ko var saukt par vispārējās izglītības reformu. Faktiski visos jautājumos mēs esam atraduši kaut kādu kompromisu.

 • Ar Saeimas deputātu atbalstu sākumskolu klasēs uzstādīts moderns multimediju aprīkojums

  Sākoties jaunajam mācību gadam, visu Ventspils pilsētas skolu 1.-4. klases ir aprīkotas ar multimediju aprīkojumu – interaktīvajām tāfelēm un ekrāniem, projektoriem, dokumentu kamerām un citām tehnoloģijām, kas nodrošina mūsdienīgu mācību vidi pedagogiem un skolēniem. 

 • Bēgļu problēma nav politiska, un to nevar atrisināt politiskā veidā; problēmas risināšana nav arī 100, 200, 500, 1000 bēgļu uzņemšana

  Iepazīstoties ar Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Žana Kloda Junkera runu, ir secināms, ka viņš neizprot ne ģeopolitisko, ne bēgļu situāciju.

 • Mēs kā pašvaldība darīsim visu, lai amonija nitrāta glabāšana Ventspils pilsētas teritorijā nenotiktu

  „AS „Kālija parks” ir iesniegusi pieteikumu [Valsts vides dienesta Ventspils] Reģionālajā vides pārvaldē B kategorijas atļaujai vides piesārņojumam – dot atļauju uzglabāt noliktavās desmitiem tūkstošus tonnu amonija nitrāta. Es gribu skaidri un gaiši pateikt savu personīgo pozīciju – es uzskatu, ka ir absolūti nepieļaujami to uzglabāt, tā ir ārkārtīgi sprādzienbīstama masa. Ja te glabāsies pat 1000 tonnas, nemaz nerunājot par 10 000 vai 40 000 tonnu, – no pilsētas var nekas pāri nepalikt. Tas ir absolūti nepieļaujami, un mēs kā pašvaldība darīsim visu, lai šāda glabāšana Ventspils pilsētas teritorijā nenotiktu. Šāda veida glabāšanu var darīt tikai tālu no apdzīvotām vietām, jo šī viela ir sprāgstviela, te ir desmitiem tūkstošu tonnu sprāgstvielu, tā ir atombumba! To nekādā gadījumā nedrīkst pieļaut.

 • Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola interneta tiešraidē informēs par paveikto

  Trešdien, 13.maijā, plkst. 17.30 interneta tiešraidē varēs vērot politiskās partijas „Latvijai un Ventspilij” biedru sapulci, kurā ar savu ziņojumu par paveikto, esot ekonomikas ministres amatā, uzstāsies partijas valdes locekle Dana Reizniece-Ozola.

 • "Latvijai un Ventspilij" savu prezidenta kandidātu nevirzīs

  Partija "Latvijai un Ventspilij" savu kandidatūru Valsts prezidenta amatam nevirzīs. Taču partijas diskusijās ticis virzīts arī Aivars Lembergs

 • Jaunie nosacījumi „ātro kredītu” nozarei mazinās neapdomīgas aizņemšanās risku

  Ceturtdien, 30. aprīļa sēdē Saeima otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, kas paredz vairākus jaunus nosacījumus „ātro kredītu” nozares turpmākajai darbībai. 

 • Notikusi ikgadējā koku stādīšanas talka

  Talkas ietvaros Ventspils pilsētas domes pārstāvji, kā arī citi lieli un mazi ventspilnieki kopā iestādīja 65 liepas, bet pārējos Kustes dambī paredzētos kociņus šonedēļ turpinās stādīt PSIA "Ventspils labiekārtošanas kombināts" speciālisti. Kopā Kustes dambī iestādīs 181 Holandes liepu.

 • Finanšu ministrija un pašvaldības Ventspilī diskutē par finanšu sadalījumu

  8. aprīlī vizītē Ventspilī ieradās Latvijas Republikas Finanšu ministrs Jānis Reirs. Tās laikā pie apaļā galda, lai diskutētu par ministrijas piedāvāto jauno pašvaldību finanšu izlīdzināšanas modeli un citiem aktuāliem jautājumiem, sēdās triju pašvaldību - Ventspils pilsētas, Ventspils un Talsu novada pārstāvji.