Viedokļi

 • Aivars Lembergs: Galvenais nav peļņa, bet ērtības un ātrums

    Ventspils brīvosta piedāvā lielas atlaides prāmju operatoriem, lai darbotos regulāra satiksme ar Vāciju, Zviedriju un Krieviju, jo šīs līnijas ir sauszemes ceļu turpinājums. Tā kā Ventspils ir tuvāk Vācijai un Zviedrijai nekā Rīga, tad mūsu ostas izmantošana pasažieru satiksmei pa jūru ļauj ietaupīt laiku, salīdzinot ar Rīgas ostas pakalpojumiem.

 • Lembergs: Jāveido mīļš piedāvājums

  Svarīgi ir saprast Ventspils situāciju un tās atrašanas vietu. Ventspils atrodas Kurzemes pussalā un tāpēc jābūt piedāvājumam, kā dēļ uz šejieni braukt. Nevar salīdzināt Ventspili ar Rīgu, kur dzīvo miljons cilvēku ar lielu vietējo patēriņu. Mūsu piedāvājums jāveido neliels, labs un mīļš, radīts ģimenei, kas būtu izmantojams cauru gadu.  

 • Aivars Lembergs: Iecerēta ilgtermiņa sadarbība

  Valsts prezidenta oficiālās vizītes laikā Ukrainā tika parakstīts līgums starp Odesas un Ventspils ostas pārvaldēm. Jāatzīmē, ka mums jau ir aktīva sadarbība ar Baltijas jūras un Ziemeļu jūras ostām. Brīvostas pārvalde aktīvi kontaktējas arī ar Ķīnas ostām.

 • Aivars Lembergs: Plānojam rekordlielas investīcijas

  Kādi ir galvenie priekšnosacījumi ekonomikas izaugsmei Ventspilī šajā gadā?  Pagājušajā gadā tika atklātas divas jaunas rūpnīcas, un arī iekasējot iedzīvotāju ienākuma nodokli, mēs redzam, ka apstrādājošā rūpniecība dod vislielāko pieaugumu. Šogad ir jau sācis darboties jauns māju būves kombināts Ventspilī Heimdal Skonto. Viņi jau strādā un ir plānots, ka aprīlī nosūtīs pirmo produkciju uz eksportu. Plānots, ka maijā sāks strādāt trīs dimensiju jaunā rūpnīca. Visas esošas ražotnes strādā sekmīgi, tādēļ mēs šajā ziņā skatāmies ar optimismu.