Viedokļi

 • Domāju, ka šī valdība būs lemtspējīgāka un stabilāka

  Valdības lemtspēja un stabilitāte uzlabosies, jo parādījies jauns, pragmātisks partneris – Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kura nekad nav stādījusi nekādus ultimātus, bet centusies īstenot to politiku, kāda ir solīta vēlētājiem, un vienmēr ir centusies pierādīt, kāpēc šāda veida politika ir pareizāka nekā kāda cita politika, un pierādīt ar argumentiem, nevis ar ultimātiem.

 • Mūsu bagātība slēpjas mūsu valstī, tradīcijās, cilvēkos

  Neatkarīgas Latvijas valsts proklamēšanas gadadiena – 18. novembris – ik gadu mums atgādina par to, cik bagāti esam – mūsu bagātība slēpjas mūsu valstī, mūsu tradīcijās, mūsu cilvēkos. Ir neizsakāmi svarīgi šos svētkus svinēt, par tiem runāt, lai valstiskuma sajūtu nezaudētu sevī un tā nepazustu arī nākamajās paaudzēs.

 • Ceru, ka prezidents ieklausīsies un neizsludinās likumu par ostu nodevām

  Es kā Latvijas Tranzītbiznesa asociācijas valdes priekšsēdētājs kopā ar citām nevalstiskajām organizācijām esmu vērsies pie Latvijas valsts prezidenta ar lūgumu neizsludināt likumu, kas nosaka, ka no ostu nodevām jāmaksā ostu nodeva.

 • Aivars Lembergs: NEPLP prasības medijiem Latvijā un Lietuvā – krasi atšķirīgas

  Privātajā kanālā Pirmais Baltijas kanāls (PBK) translētais raidījums Cilvēks un likums (04.10.2013.) par 1991. gada 13. janvāra notikumiem Lietuvā izraisīja sašutumu gan Lietuvas, gan Latvijas sabiedrībā.

 • Dana Reizniece-Ozola: Sistais nesisto nes jeb nacionālās veselības aprūpes īpatnības

  Latvijā uz valsts apmaksātām gūžas un ceļgalu endoprotezēšanas operācijām pacientiem jāgaida desmit un pat vairāk gadus. Rindas uz datortomogrāfiju un citiem izmeklējumiem stiepjas mēnešu garumā, kaut zināms, cik svarīgi ir savlaicīgi diagnosticēt ļaundabīgus audzējus, kas kļuvuši par sērgu, teju katrā ģimenē paverot traģisku lapaspusi.

 • Dana Reizniece-Ozola: Liels vezums sabrauc mazu cinīti jeb valdes locekļu nodokļa smagums

  Tautsaimniecības izaugsmes pamats, konkurētspējas, inovācijas un nodarbinātības virzītājspēks – tā politiķi lepni sauc mazos uzņēmējus, aicinot iedzīvotājus uzdrošināties radīt jaunas idejas un uzsākt savu biznesu. Latvijā trūkstot uzņēmīgu cilvēku. Par to liecinot fakts, ka uzņēmumu skaits uz 1000 iedzīvotājiem joprojām ir gandrīz divreiz mazāks nekā vidēji Eiropā. Un te ir jāietur pauze un jāpadomā, kādēļ jau šobrīd ir tik daudz uzņēmīgo, kuri neuzdrošinās sākt biznesu Latvijā, bet veiksmīgi to dara Vācijā, ASV un nu jau arī Igaunijā.

 • TV3 raidījumā "Nekā personīga" izteiktie apgalvojumi ir apzināti meli

  Žurnālists Ansis Pūpols TV3 26.maija raidījumā „Nekā personīga” ļoti pārliecināti, vicinot dažas papīra lapas, lai radītu augstāku ticamību viņa teiktajam, apgalvoja, ka viņa rīcībā esot nonācis rūpīgi slēpts papildu pielikums manai kārtējai valsts amatpersonas deklarācijai, kurā es esot atzinis savu saistību ar ārzonās reģistrētiem uzņēmumiem.

 • Jānis Vītoliņš: Aicinām ventspilniekus aktīvi iesaistīties un sūdzēties Valsts Vides dienestā, kad konstatējat gaisa piesārņojumu

  Pašvaldība regulāri izzina tās problēmas, kas visvairāk uztrauc pilsētas iedzīvotājus un būtu jārisina kā pirmās. Aptaujas, kas veiktas pēdējā pusgada laikā, skaidri parāda, ka to iedzīvotāju skaits, kuri uzskata putekļus un nepatīkamas smakas par nopietnu problēmu, ir būtiski pieaudzis. Tādēļ arī pilsētas dome vērš gan uzņēmumu, gan atbildīgo valsts institūciju uzmanību uz to, ka situācija prasa neatliekamus risinājumus.

 • Guntis Blumbergs: Veselības aprūpes joma ir sakārtota

   Abas pašvaldības kapitālsabiedrības – Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca un Ventspils poliklīnika – ir daudz ieguldījušas jaunu medicīnas tehnoloģiju iegādē, infrastruktūras sakārtošanā, ir piesaistīti jauni ārsti un radīti jauni veselības aprūpes pakalpojumi. 

 • Didzis Ošenieks: Pēc siltināšanas pelējumam jāpazūd

  Semināra tēmu Veselīgs iekštelpu klimats un ventilācija ieteica paši iedzīvotāji. Pēdējā laikā interneta portālos un forumos bieži varēja lasīt diskusijas par to, siltināt vai nesiltināt mājas, kāpēc pēc siltināšanas mājās rodas pelējums utt. Tādēļ dome nolēma uzaicināt uz semināru šīs jomas profesionāļus. Ventspilnieku lielā aktivitāte pierādīja šīs tēmas aktualitāti.