Viedokļi

 • Kam pieder žurnālistu Spriņģes un Gestes politiskās simpātijas

  Priekšvēlēšanu debates ir process, kurā skatītāji vērtē deputātu kandidātu profesionālās zināšanas, kompetenci, spēju pamatot izteiktos solījumus. Taču šajās debatēs ne mazāka nozīme ir arī debašu vadītājiem – viņu profesionālajai sagatavotībai, viņu politiskajai neitralitātei un vienādai attieksmei pret visiem deputātu kandidātiem, neatkarīgi no viņu personiskajām politiskajām simpātijām. Īpaši tas būtu jāievēro Latvijas valsts budžeta finansētajiem medijiem un to priekšvēlēšanu debašu vadītājiem. Bet vai tā ir?

 • Valsts ir atņēmusi pašvaldību budžetiem 160 miljonus eiro, lai darītu it kā labus darbus, bet uz pašvaldību rēķina

  Es uzstājos Pašvaldību savienības domes sēdē. Bija divas uzstāšanās. Īsi uzstājās Jaunsleinis, Pašvaldības savienības vadītājs, un es uzstājos ar tādu prezentāciju, akcentējot Straujumas kundzei, kas piedalījās domes sēdē, būtiskus jautājumus, kas satrauc visas pašvaldības.

 • Domburšovs skaitļos

  Priekšvēlēšanu diskusijas pirms Saeimas vēlēšanām uzņēmušas savu gaitu. LNT 1.septembra raidījumā tika diskutēts par izglītību. Nosacīti varētu teikt, diskutēts, jo raidījuma vadītājs, Jānis Domburs, uzdeva jautājumu, un diskusijas dalībnieku, kurš mēģināja sākt atbildēt, tūlīt pārtrauca. Šī raidījuma dalībnieku pārtraukšana bija tik uzkrītoša, ka nolēmu mazliet paanalizēt raidījumu skaitliski.

 • Valdības atbalstītajā programmā par ES fondu līdzekļu apguvi līdz 2020.gadam ir vairāki trūkumi

  Ministru Kabinetā notika ļoti būtiska dokumenta pieņemšana. Kā vienmēr būtiskas lietas aiziet kaut kā nepamanītas. Droši vien tāpēc, ka tie, kuri raksta vai ziņo par šāda veida jautājumiem, diemžēl būtiskajos jautājumos neiedziļinās un nepievērš tiem uzmanību, bet pievērš uzmanību visādiem sīkumiem. Es runāju par to, ka valdība akceptēja Latvijas darbības programmu, tērējot Eiropas Savienības struktūrfondu naudu 4 miljardu eiro apmērā. Interese par 4 miljardu tēriņiem kaut kā varēja būt lielāka. Tad, kad runās par trīs lampu iepirkumu kaut kādā ministrijā, tad mēnesi par to vārīsies.

 • Danas Reiznieces-Ozolas apsveikums Zinību dienā

  1.septembris ir jauns sākums, allaž patīkama satraukuma pilns. Pacilātība un jaunas apņemšanās ir gan tiem, kas pirmo reizi ver skolas durvis un uzsāk mācības 1.klasē, un tiem, kas pēc vasaras brīvlaika atkal satiek savus skolas biedrus un pedagogus, gan arī tiem, kuri turpmāk studēs augstskolā.

 • Cīņa ar sevi

  Tuvojas 1. septembris, kad ar ziediem rokās bērni dosies uz skolu. Šī gada saulainā vasara ir beigusies. Ar šī raksta palīdzību gribu visus aicināt pievērsties sporta treniņiem – vai tie būtu treniņi atlētikas vai aerobikas zālē vai peldēšanā.

 • Sankciju skartajām ģimenēm jābūt Latvijas Republikas valdības un parlamenta galvenajam rūpju objektam

  Jau ilgāku laiku darbojas sankcijas – Eiropas Savienības un ASV – pret Krieviju un attiecīgi Krievijas pretsankcijas pret Eiropas Savienību. Ir vajadzīgs regulārs darbs, lai mazinātu šo sankciju negatīvo ietekmi.

 • Ja būtu šāda skola...

  Pagājušo sestdien noslēdzās Iespējamās misijas (turpmāk saukšu to vienkārši par Misiju) vasaras nometne Ventspilī. Desmit dienu laikā apmēram 130 mūsu pilsētas visu skolu 5.-8. klašu skolēniem bija iespēja piedalīties šajā projektā. Pirmās atsauksmes no bērniem un vecākiem ir pozitīvas, tādēļ vēlējos izteikt savas pārdomas par Ventspils pirmo sadarbības pieredzi ar Misiju.

 • Eksperiments ar valsti beidzies. Samaksājām

  Šajās dienās aprit kāda gadadiena – bez salūta un šampanieša, visai rezignētās noskaņās: tie, kas pirms trim gadiem skrēja pa Rīgu ar maijpuķītēm, kaunīgi klusē, politologi bezkaislīgi analizē, bet lielākajai sabiedrības daļai ir pilnīgi vienalga.

 • Neapšaubāmi tā ir Ukrainas tautas, nācijas liela traģēdija, ka 21.gadsimtā šādi attīstās notikumi

  Jau agrāk izteicos, ka varbūtība, ka Ukraina sadalīsies – Krima atsevišķi, dienvidaustrumi atsevišķi un pārējā Ukraina atsevišķi – ir diezgan liela.