Viedokļi

 • Galvenais Latvijai ir nodrošināt, lai visi te jūtas kā mājās, nevis kā viesos

  Jebkurai valstij svarīgākais un galvenais pienākums ir nodrošināt iekšējo stabilitāti un lai nebūtu tur dzīvojošo iedzīvotāju dažādu tautību konflikti. Tāpēc galvenais Latvijai ir nodrošināt, lai visi te jūtas kā mājās, nevis kā viesos. Un nevis kā otrās šķiras iedzīvotāji. Lai nejūtas tā. Turklāt to jau nevar uzspiest nevienam, var tikai radīt tādu sajūtu.

 • Par tiesībām uz atšķirīgu viedokli bez histērijas

  Šī gada 3.marta savā preses konferencē salīdzināju Krievijas un Latvijas varas attieksmi un konkrētās darbības pret politiskās opozīcijas redzamākajiem pārstāvjiem abās valstīs, par pamatu ņemot tikai faktus, ne emocionālus izvirdumus un politisko konjuktūru.

 • Vucāns: grozījumi Profesionālās izglītības likumā nodrošinās ciešāku sasaisti ar darba tirgu

  „Grozījumi Profesionālās izglītības likumā nodrošinās ciešāku izglītības sistēmas un programmu sasaisti ar darba tirgus vajadzībām,” ceturtdien, 26.februārī, Saeimas sēdē otrajā lasījumā pieņemtos grozījumus likumā komentē Jānis Vucāns, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs.

 • Par mērķtiecīgi organizētu politisko pī

  Svētdien (8.februārī), pirmdien (9.februārī), otrdien (10. februārī) un pat vēl līdz pat šai baltai dienai, – šodien, piemēram, LNT raidījumā 900 sekundes, šo mītu turpināja atgremot, kaut gan no tā brīža, kad tas mīts radās, 8. februārī, ir pagājušas desmit dienas.

 • Latvijas tauta maksā lielāko cenu pasaulē uz vienu iedzīvotāju par ekonomiskajām sankcijām pret Krieviju

  Pēc manām domām, Latvijas valdībai – gan Straujumas kundzei, gan arī, protams, solītājam Rinkēvičam, izmantojot to, ka Latvija šobrīd ir prezidējošā valsts Eiropas Padomē, tomēr ir jāvēršas ar SOS saucienu, ar palīdzības saucienu pie visiem bagātajiem „Rietumu runčiem”, ka viņiem ir jāsniedz reāla ekonomiskā palīdzība Latvijai. Tā ir lieliska iespēja, lieliska tribīne.

 • Mēs Latvijā esam vienīgie, kas realizē visas pilsētas programmu darbam ar apdāvinātiem bērniem un jauniešiem

  2011. gadā apstiprinājām darbības programmu līdz 2014. gadam darbam ar apdāvinātiem bērniem un jauniešiem, bērnudārza audzēkņiem un skolu jaunatni. 

 • Katras valsts dzimšanas diena ir svētki vispirms tās iedzīvotājiem

  Šogad Latvijas valsts atzīmē Neatkarības proklamēšanas 96. gadadienu. Svētku laikā cilvēki vairāk apzinās piederību savai valstij. Taču svarīgi, lai šī piederība neaprobežotos tikai ar formālu ierakstu personas apliecinošajos dokumentos, bet tā būtu emocionāla vērtība, kas ietver lepnumu par savu valsti.

 • Par ko Vilks apvainojies uz Lembergu

  2010. – 2011.gados es publiski aicināju toreizējo finanšu ministru Andri Vilku sarunās ar starptautiskajiem aizdevējiem pieprasīt daļēju Latvijas valsts parāda atlaišanu, jo Latvijas valsts bija spiesta krist parādos, lai glābtu Rietumu finanšu oligarhiju. Grieķijas un Īrijas finanšu ministri parādu daļēju atlaišanu toreiz pieprasīja, un veiksmīgi to arī panāca. Vilks kategoriski atteicās par šo tēmu runāt, jutās pat aizskarts, ka kāds uzdrīkstas šo jautājumu skart, jo Latvijas valsts un iedzīvotāju labklājība viņu maz interesēja. Latvijas iedzīvotāju problēmas – kā izdzīvot apstākļos, kad tika samazinātas algas, kad cilvēki zaudēja darbu, tās jau nebija Vilka, bet gan Labklājības ministrijas problēmas.

 • Sabiedrisko mediju ilūzija

  Politisko partiju konkurence, tuvojoties kārtējām vēlēšanām, allaž saasinās. Skaidrs, ka šajā cīņā būs gan spēcīgāki, gan vājāki dalībnieki. Taču svarīgi, ka šajās sacensībās visiem iesaistītajiem politiskajiem spēkiem tiek nodrošinātas vienādas tiesības un iespējas.

 • Galvenā problēma jebkurai Latvijas slimnīcai ir ārstu trūkums, kas kļūst ar katru dienu katastrofālāks

  Ventspils pilsētas dome ir izpildījusi savu solījumu, ko mēs devām 2009. gadā, kad kopā ar Talsu novada domi un dažām citām pašvaldībām brīdī, kad bija pieņemts lēmums, ka Talsos slimnīca tiek slēgta un praktiski visiem slimnīcas darbiniekiem bija uzteikts darbs, var teikt slimnīca bija beigusi eksistēt, mēs piedāvājām mūsu Talsu kolēģiem, ka vajag Talsu slimnīcu pievienot Ventspils slimnīcai un ka mēs darīsim visu, lai Talsos tiktu uzbūvēta jauna slimnīca.