Viedokļi

 • Lembergs: Piecu miljonu eiro budžeta naudas novirzīšana Ventspils projektiem ir arī valsts interesēs

  Valdības atbalstītie deputātu priekšlikumi trim ar Ventspili saistītiem projektiem, novirzot tiem teju piecus miljonus eiro, ir nozīmīgi gan no ventspilnieku, gan visas valsts viedokļa - savā iknedēļas preses konferencē pauda Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

 • Lembergs: Ziemassvētkos atrodiet laiku pateikt labus vārdus!

  Dabā viss notiek cikliski – naktij seko diena, mēness spīdumu nomaina saules gaisma; tāpat arī tagad – gada tumšākajā laikā – mēs svinam gaišākos svētkus un gatavojamies jaunā gada sagaidīšanai.

 • Lembergs: Bijušā finanšu ministra Vilka loģikas vājums

  Latvijā ir tikai daži cilvēki, kurus skāris t.s. Latvijas veiksmes stāsta efekts. Viens no tiem ir bijušais finanšu ministrs Andris Vilks, kurš nule uzmeties par ekspertu Grieķijas valsts parādu krīzes komentēšanā.

 • Daudze: Valsts nedrīkst veicināt mediķu aizbraukšanu

  Latvijas nodokļu maksātāji par katru topošo ārstu maksā ievērojamus līdzekļus – vispirms sešus gadus par studenta mācībām augstskolā, bet pēc tam par specialitātes iegūšanu rezidentūrā. Taču realitātē mazā Latvija par savu naudu izskolo mediķus ārvalstu klīnikām, jo nenodrošina visiem ārstniecības studiju absolventiem rezidentūras iespējas Latvijas slimnīcās.

 • Daudze: Ar velosipēdu pēc atpūtas un veselības

  Ventspils tūrisma sezonas atklāšanas velobrauciens aizvadīts kopā ar teju trīs tūkstošiem krāšņu dalībnieku. Tas bija kā neliels, tomēr patiess apliecinājums tam, ka mēs Latvijā un arī Ventspilī ne tikai gribam, bet arī varam būt aktīvi, ar veselīgu humora izjūtu, radošu un pozitīvu enerģiju piepildīti. Gribam un varam uzturēt možu savu prātu un ķermeni. Arī divritenis šai nolūkā var būt noderīgs.

 • Lembergs: prezidentam jābūt ar nopelniem valsts veidošan

  Ventspils mērs Aivars Lembergs skaidro, kāpēc partija «Latvijai un Ventspilij» nevirzīs savus kandidātus prezidenta amatam, kā arī izsaka savu redzējumu par to, kādam jābūt nākamajam Latvijas prezidentam.

 • Augsti godātie ventspilnieki!

  Ir pagājuši 25 gadi, kopš Latvijas PSR Augstākā Padome 1990.gada 4.maijā pieņēma Deklarāciju Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu. Tolaik, kad 138 Augstākās Padomes deputāti, tostarp arī es, balsojām par Latvijas valsts neatkarību, priekšplānā bija Deklarācijas politiskie mērķi. Valdīja absolūts bezbailīgums un pārliecība par vēsturiskā lēmuma pareizību.

 • Eiropas nauda jātērē, lai nodrošinātu pienācīgu izglītības kvalitāti visiem bērniem visās vispārizglītojošajās skolās

  Mēs esam absolūti pārliecināti, ka tas, ko konsekventi aizstāv Izglītības un zinātnes ministrija, absolūti neatbilst ne Latvijas nacionālajām interesēm, ne izglītības sistēmas vajadzībām, un būtiski kaitēs bērnu kvalitatīvai izglītībai.

 • Sistēma radīta, lai privātajiem bērnudārziem būtu liela peļņa

  Pašvaldības, kuras nav nodrošinājušas pirmsskolas vecuma bērnus ar vietām bērnudārzos, par katru bērnu, kam nav nodrošinātas vietas bērnudārzā, saņem 142 eiro mēnesī. Savukārt tie, kas ir nodrošinājuši, tādas ir 16 pašvaldības no 119. Viena bērna izmaksas bērnudārzā Ventspilī ir 159 eiro. Faktiski tas sedz pilnīgi visus tēriņus. Iznāk, ka mēs tērējam 159 eiro, viņiem valsts iedod 142 eiro. Tad viņi ekonomē to naudu.

 • Šogad Ventspils pašvaldības finansējums sporta nozarei paredzēts 3,4 miljonu EUR apmērā

  Sporta iespējas Ventspilī ir ļoti lielas, bet mēs turpinām strādāt arī pie nākotnes risinājumiem.